جراحی پلک

یکی از مهمترین و زیباترین اعضای صورت چشم ها می باشد. چشم ها گویای حالا و احساس ما می باشند. خستگی، شادی و ذوق و هیجان را می توان از چشم افراد دریافت. پس می توان گفت جذاب ترین قسمت در صورت  چشم انسان ها می باشد. اما پف زیر چشم و افتادگی ابرو و پلک می تواند چهره شما را همیشه خسته و پیر نشان دهد و شادابی و جذابیت صورت شما را بگیرد.

دلیل به وجود آمدن این پف در چشم می تواند بیماری های کلیوی و قلبی باشد. اما اگر این موارد نبود دلیل دیگر آن افتادگی پوست و شل شدن آن است که باعث پلک های افتاده می شود. امروزه راه حل های بسیاری برای درمان این مشکل وجود دارد که یکی از بهترین راه های آن جراحی پلک می باشد.

جراحی پلک-سایت خبری ازدیدما

دلیل به وجود آمدن پف و افتادگی چشم فقط سن بالا نمی باشد بعضی از افراد با سن کم نیز به دلایل ارثی و ژنتیکی دارای افتادگی و پف چشم هستند. این امر باعث آزار بسیاری از جوانان می باشد که چهره زیبا و شاداب آنها را خراب می کند. بنابراین بهتر است برای درمان این مشکل جراحی پلک را انتخاب کنید.

جراحی پلک می تواند در مطب و یا کلینیکی که پزشک شما در آنجا فعالیت می کند انجام شود و عمدتا پزشک محل جراحی را برای شما مشخص می کند.برش پلک بالا باعث زیبای هرچه بیشتر صورت  می شود و امکان این که جای برش باقی بماند خیلی کم می باشد چرا که این محل با نخ بسیار نازک دوخته می شود.برش پلک پایین به درمان پف زیر چشم می باشد و برای آن که آثار آن مشخص نشود آن را دقیقا زیر مژه ها قرار می دهند و چربی اضافه را خارج می کنند و پوست اضافه و افتاده آن برش داده می شود.

نوع بیهوشی برای جراحی پلک

در این عمل از بیهوشی موضعی استفاده می شود و فقط محلی که قرار است جراحی روی آن انجام شود بی حس می شود یعنی دور چشم را بی حس می کنند. شما در هنگام عمل بهوش هستید اما هیچ چیزی را حس نخواهید کرد. قبل از جراحی به شما قرص مسکن نیز داده می شود. بعضی پزشکان در بعضی موارد خاص از بیهوشی عمومی استفاده می کنند که در این صورت شما در کل عمل بیهوش می باشید.

جراحی پلک-سایت خبری ازدیدما

روش های مختلف جراحی پلک

روش ها متعددی برای جراحی پلک وجود دارد. از جمله جراحی با چاقو، لیزر و رادیوفرکانسی و الکتروکوتری می باشد که هر کدام مزایای و محدودیت های خود را دارند که با توجه به نظر پزشک هر کدام از این روش ها را می توانید بر روی پلک خود انجام دهید.

قبل از انجام این جراحی لازم است که تمام موارد پزشکی خود را به جراح خود اطلاع دهید و در صورت داشتن آلرژی آن را با پزشک خود در میان بگذارید. همچنین از اگر از دارویی خاص و دخانیات استفاده می کنید حتما آن را به پزشک خود اطلاع دهید.

برای انجام جراحی پلک باید موارد زیر چک شود:

  • عصب های چشم
  • شلی پلک
  • بیرون زدگی غده اشکی که در پشت چشم قرار دارد
  • خشکی چشمان شما
  • دید و بینایی فرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سه =

دکمه بازگشت به بالا

You cannot copy content of this page

بستن
بستن