اسموتی چیست

بعضی اوقات پیش آمده که میوه های زیادی از مهمانی ها در یخچال باقی مانده است ،میوه های اضافی که دیگر مصرف نمیشوند و یا حتی تک میوه هایی که مصرف نمیشوند , و دیگر تازه نیستند و طراوت خود را از دست دادند؛این میوه های باقی مانده ، این میوه ها دردسری هستند چرا که نمیشود آن ها را دورریخت و لذتی که از میوه ی تازه میگیریم را به ما نمیدهد.ولی شما میتوانید با تهیه کردن ((اسموتی)) یا ((بستنی میوه ای )) ، هم از خراب شدن و اسراف میوه هاجلوگیری نمایید و هم یک نوشیدنی بسیار سالم و طبیعی را نوش جان کنید.

اسموتی چیست -سایت خبری ازدیدما

اسموتی نوعی نوشیدنی است که از ترکیب کردن و مخلوط شدن  میوه ها تهیه میشود؛ بدین معنی که   اجزای یک میوه را شکسته سپس به حالت نوشیدنی تهیه میشود. البته نوشیدنی که بافت دارد و آبکی نیستش بافت میوه اندکی شکسته و نرم میشود ولی ازبین نمیرود و از نوشیدنی حذف نمیشود؛ اسموتی در واقع نوعی از نوشیدنی میباشد که قابلیت تغییر و خلاقیت داردیعنی شما به راحتی میتوانید اجزای آن را تغییر دهید و جابهجا کنید. اسموتی تنوع پذیرتر ازآبمیوه میباشد و به همین خاطر دستان باز است؛ برای مثال به راحتی و آسانی میتوانید از گیاهان،سبزیجات،میوه ها،ادویه ها،دانه و مغزها، و هرچیز دیگری که در خانه دارید و دوست دارید استفاده کنید.

اسموتی چیست -سایت خبری ازدیدما

برای آماده کردن اسموتی ، همه مواد را در داخل مخلوط کن بریزید تا خوب مخلوط شوند.و نکته ای که هست اگر مواد شما سفت شد میتوانید کمی آب و یا شیر داخل آن بریزید تا رقیق تر بشود. تازه میتوانید برای خنک شدن اسموتی خود به جای استفاده از یخ از میوه های یخ زده استفاده کنید.یعنی بگذارید میوه های مورد نظرتان مدتی در فریزر بماند سپس در مخلوط کن بریزید و آخرین نکته اینکه میتوانید اسموتی های خود را در لیوان های بلند و زیبا سرو کنید و با تکه های میوه تزئین کنید.

بستنی میوه ای

اسموتی چیست -سایت خبری ازدیدما

اگربه اسموتی علاقه ندارید یا حتی ازطرفداران بستنی هستید اما به علت رژیم خود نمیتوانید بخورید ،میتوانید با رست کردن بستنی های خوشمزه رنگی میوه ای ،هوس خوردن بستنی را پایان ببخشید؛و هم میتوانید ویتامین های مورد نیاز بدن و خاصیت میوه ها را جذب کنید. بدین صورت که دستور های اسموتی را با کمی تغییردر درست کردن بستنی میوه ای بکار میبریم. زیرا که بستنی میوه ای فرقی چندان با اسموتی ندارد.

اسموتی چیست -سایت خبری ازدیدما

برای تهیه بستنی میوه ای لازم این است که میوه هایی که قصد دارید از آن ها استفاده کنید را برش بزنید و داخل فریز قرار دهید تا یخ بزند، بعد آنهارا در غذاساز بریزید و کامل مخلوط کنید. برای تیه کردن بستنی میوه ای دستان باز است و میتوانید باسلیقه خودتان از ثعلب،شیر ،عسل یا حتی شکر استفاده کنید و اگر کودکی دارید که میوه نمیخوردو خاصیت و ویتامین های مورد نیاز را از میوه هادریافت نمیکند  میتوانید از بستنی میوه ای استفاده کنید.

نکته هایی در مورد اسموتی

اسموتی چیست -سایت خبری ازدیدما

  • میوه هایی که هسته دار هستند،ابتدا هسته آن هارا جدا کنید و سپس در فریز قرار دهید.
  • برای تهیه کردن اسموتی ،میتوانید به دلخواه ازشکر یا عسل و حتی گلپر استفاده کنید.
  • تنها به یک نوع از اسموتی عادت نکنید چراکه بدن شما به ویتامین میوه های مختلف نیاز دارد.
  • سعی کنید که یک نوشیدنی خیلی پیچیده درست نکنید حداقل 2 حداکثر5 نوع میوه،گیاه،سبزی یا مغزی را ترکیب کنید.
  • موادی که انتخاب میکنید باید راحت هضم بشوندو مشکلی در هضم آن ها پیدا نکنید پس با دقت انتخاب کنید.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا

You cannot copy content of this page

بستن
بستن